OFERTE VÂNZARE TERENURI - conform Legii nr. 17/2014

Strategia de dezvoltare locală

Strategia de dezvoltare a Comunei Românești pentru anii 2016 - 2020

INFORMAŢII DE INTERES PUBLIC --> Concurs recrutare secretar general --> Anunț concurs secretar general - II

Anunț concurs secretar general - sesiunea a II-a

Începând de astăzi, 09.03.2020, demarăm o nouă procedură, pentru ocuparea funcției publice vacante de secretar general al comunei Românești. Timp de 20 de zile se vor depune dosarele, urmând ca într-o perioadă de 5 zile, după încheierea celor 20 de zile de depunere a dosarelor, să se evalueze dosarele, apoi urmând să avem examenul scris și interviul, pentru cei care iau cel puțin nota 7.
Condițiile de desfășurare concurs:
- data până la care se pot depune dosarele de înscriere: în termen de 20  zile de la data publicării anunțului pe pagina de internet a instituției și pe site-ul Agenției Naționale a Funcționarilor Publici (începând cu data de 09.03.2020 până pe data de 30.03.2020);
- data, ora și locul organizării probei scrise: 09.04.2020, ora 10.00 la sediul Primăriei comunei Românești, judetul Iași;
- data, ora și locul organizării probei interviu: maximum 5 zile de la data susținerii probei scrise la sediul Primăriei comunei Românești, județul Iași.
Condițiile generale de participare la concursul pentru ocuparea funcției publice de conducere - specifice vacante sunt prevăzute de art. 465, alin (1) din OUG nr. 57/2019 privind Codul administrativ.

Data creare: 09-03-2020 10:39:30

Somație de plată

Somație de plată colectivă

Atenție apicultori

Ordinul 251/2017

Anunț căsătorie

În temeiul art 285 din L. 287/2009 privind Codul Familiei, Cartea Familiei, orice persoană poate face opunere la această căsătorie, dacă are cunoștință de existența unei piedici legale ori dacă alte cerințe ale legii nu sunt îndeplinite.

Anunț concurs secretar general

Tip concurs: Recrutare pe functie publica de conducere in afara Agentiei
Data de sustinere a probei scrise: 20.02.2020, ora 10:00
Locaţia de desfășurare a concursului: sediul Primăriei comunei Românești, judeţul Iași
Stare concurs: Programat

Rezultate selecție dosare

Comisia de concurs comunică rezultatele selecției de dosare

Anunț rezultate probă scrisă

Anunț notare probă scrisă concurs secretar

Anunt rezultate concurs secretar

Proces verbal final concurs secretar general

Anunț concurs secretar general - sesiunea a II-a

Demarăm o nouă rundă pentru ocupare post funcționar public, funcție publică de conducere - secretar general

Amânare concurs secretar general sesiunea II

Din cauza epidemiei de COVID-19 și a situației de urgență decretate pe teritoriul României se amână concursul pentru ocuparea funcției de secretar general UAT Românești, până la o dată ce va face posibilă organizarea concursului.