PRIMĂRIA ROMÂNEȘTI --> Urbanism --> Eliberare autorizaţii

Cerere pentru emiterea Autorizatiei de Construire

Autorizatiile de construire se emit de presedintii consiliilor judetene, de primarul general al municipiului Bucuresti, de primarii municipiilor, sectoarelor municipiului Bucuresti, ai oraselor și comunelor pentru executarea lucrarilor.

Pentru emiterea Autorizatiei de Construire este necesar sa se completeze și sa se depuna la emitent o cerere-tip, dupa modelul atasat.

Cerere pentru emiterea Autorizatiei de Construire

Data creare: 12-06-2017 22:28:14

Privind accesul persoanelor în incintele instituțiilor publice centrale și locale - în perioda stării de alertă pe teritoriul României

LICITAȚIE PUBLICĂ