PRIMĂRIA ROMÂNEȘTI --> Urbanism --> Eliberare certificate

Documentele necesare emiterii Certificatului de Urbanism

Pentru emiterea Certificatului de Urbanism, solicitantul, orice persoana fizica sau juridica, trebuie sa depuna o documentatie cuprinzand:

1. Cerere tip (formularul -model F.1.);
2. Planuri topografice sau cadastrale la scarile 1:500, 1:2.000 sau 1:10.000;
3. Documentul de plata a taxei de eliberare a certificatului de urbanism ( in copie)

Termenul de emitere - cel mult 30 de zile de la data inregistrarii cererii, mentionandu-se in mod obligatoriu scopul emiterii acestuia.
Termenul de valabilitate - se stabileste de catre emitent intre 6 și 24 de luni de la data emiterii. Prelungirea valabilitatii Certificatului de urbanism (CU) se poate face la cerearea titularului formulata cu cel putin 15 zile inaintea expirarii pentru o perioada de cel mult 12 luni și doar o singura data.

Data creare: 12-06-2017 22:33:18

Privind accesul persoanelor în incintele instituțiilor publice centrale și locale - în perioda stării de alertă pe teritoriul României

LICITAȚIE PUBLICĂ

Conform HCL nr.110/15.10.2021 și OUG nr.57/2019 - privind închiriere spații în cadrul Dispensarului Uman, sat Românești, Comuna Românești