PRIMĂRIA ROMÂNEȘTI --> Conducere --> Primar

Bine ați venit!
De ce conectarea la internet prin site-ul www.comuna-romanesti.ro ?
Mai întâi de toate pentru că Legea 52/2003 privind transparența decizională în administrația publică, republicată în anul 2013 este imperativă, obligă. Mai apoi pentru că informația oficială, asumată instituțional, este accesibilă astfel oricui interesat. Valorificăm în acest fel oportunitatea de a construi împreună o relație de încredere, de ajutor, pentru a împlini obiectivele comunității noastre.

Nu în ultimul rând, această abordare deschisă este justificată de respectul și aprecierea primarului pentru cetățenii comunei. Cu siguranță, în urma informațiilor accesate, veți găsi cel puțin un lucru care vă va trezi interesul și dorința de a cunoaște pe viu frumusețea unică a acestor meleaguri, cu oameni prietenoși și ospitalieri.
Primar,
Stegariu Ioan

Primarul Comunei Românești, Judeţul Iași

Data creare: 01-11-2017 00:18:14