OFERTE VÂNZARE TERENURI - conform Legii nr. 17/2014

Strategia de dezvoltare a Comunei Românești pentru anii 2016 - 2020

INFORMAŢII DE INTERES PUBLIC --> Buget --> Proiect de buget

Proiect de buget 2020

Conform prevederilor legale se pot face propuneri la proiectul de buget pe anul 2020, de către cetățenii comunei Românești. Propunerile se pot face pe adresa de e-mail:primariaromanesti@yahoo.com sau la sediul primăriei, din satul Românești.

Proiect BVC 2020

Data creare: 20-01-2020 09:09:08

Proiect de buget 2018

Invităm pe toți cei interesați, vineri, 9 februarie, 2018, la dezbaterile pe marginea Proiectului de buget pe anul 2018

Proiect de buget anul 2018

Data creare: 08-02-2018 11:24:05

Proiect de buget 2019

Ca urmare a elaborării de către Compartimentul contabilitate a Proiectului de buget pe anul 2019, prezentăm cetățenilor Comunei Românești acest proiect spre informare și dezbatere.

Vor fi organizate și dezbateri publice, cu cetățenii Comunei Românești, în data de 16 aprilie 2019, după următorul program:
- Românești - ora 10:00
- Avântu       - ora 11:30
- Ursoia        - ora 12:30

Proiectul de buget 2019

Data creare: 29-03-2019 10:15:43

Somație de plată

Somație de plată colectivă

Atenție apicultori

Ordinul 251/2017

Anunț căsătorie

În temeiul art 285 din L. 287/2009 privind Codul Familiei, Cartea Familiei, orice persoană poate face opunere la această căsătorie, dacă are cunoștință de existența unei piedici legale ori dacă alte cerințe ale legii nu sunt îndeplinite.

Anunț concurs secretar general

Tip concurs: Recrutare pe functie publica de conducere in afara Agentiei
Data de sustinere a probei scrise: 20.02.2020, ora 10:00
Locaţia de desfășurare a concursului: sediul Primăriei comunei Românești, judeţul Iași
Stare concurs: Programat

Rezultate selecție dosare

Comisia de concurs comunică rezultatele selecției de dosare

Anunț rezultate probă scrisă

Anunț notare probă scrisă concurs secretar

Anunt rezultate concurs secretar

Proces verbal final concurs secretar general

Anunț concurs secretar general - sesiunea a II-a

Demarăm o nouă rundă pentru ocupare post funcționar public, funcție publică de conducere - secretar general

Amânare concurs secretar general sesiunea II

Din cauza epidemiei de COVID-19 și a situației de urgență decretate pe teritoriul României se amână concursul pentru ocuparea funcției de secretar general UAT Românești, până la o dată ce va face posibilă organizarea concursului.

Concurs șofer microbuz școlar

ANUNȚ CONCURS PENTRU POST CONTRACTUAL ANUNȚ CONCURS