INFORMAŢII DE INTERES PUBLIC --> Concurs recrutare secretar general --> Anunț concurs

Anunț concurs secretar general

Tip concurs: Recrutare pe funcție publică de conducere în afara Agenției

Data de susținere a probei scrise: 20.02.2020, ora 10:00

Locaţia de desfășurare a concursului: sediul Primăriei comunei Românești, judeţul Iași

Stare concurs: Programat

Condiţii de participare:

- studii universitare de licenţă absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă, în specialitatea juridică, administrativă sau știinţe politice;

- studii universitare de master în domeniu administraţiei publice, management sau în specialitatea studiilor necesare ocupării funcţiei publice;

- minimum 5 ani vechime în specialitatea studiilor necesare exercitării funcţiei publice

Dosarele de concurs se depun la sediul autorităţii sau instituţiei publice organizatoare, în termen de 20 de zile de la data publicării anunţului pe site-ul acesteia
Opis documente dosar
Formular de înscriere