INFORMAŢII DE INTERES PUBLIC --> Concurs recrutare secretar general --> Anunț concurs secretar general - II

Anunț concurs secretar general - sesiunea a II-a

Începând de astăzi, 09.03.2020, demarăm o nouă procedură, pentru ocuparea funcției publice vacante de secretar general al comunei Românești. Timp de 20 de zile se vor depune dosarele, urmând ca într-o perioadă de 5 zile, după încheierea celor 20 de zile de depunere a dosarelor, să se evalueze dosarele, apoi urmând să avem examenul scris și interviul, pentru cei care iau cel puțin nota 7.
Condițiile de desfășurare concurs:
- data până la care se pot depune dosarele de înscriere: în termen de 20  zile de la data publicării anunțului pe pagina de internet a instituției și pe site-ul Agenției Naționale a Funcționarilor Publici (începând cu data de 09.03.2020 până pe data de 30.03.2020);
- data, ora și locul organizării probei scrise: 09.04.2020, ora 10.00 la sediul Primăriei comunei Românești, judetul Iași;
- data, ora și locul organizării probei interviu: maximum 5 zile de la data susținerii probei scrise la sediul Primăriei comunei Românești, județul Iași.
Condițiile generale de participare la concursul pentru ocuparea funcției publice de conducere - specifice vacante sunt prevăzute de art. 465, alin (1) din OUG nr. 57/2019 privind Codul administrativ.

Anunț concurs secretar general - sesiunea a II-a

Data creare: 09-03-2020 10:39:30