INFORMAŢII DE INTERES PUBLIC --> Alte documente --> Informare proiecte acte administrative cu caracter normativ

Proiect de Hotărâre al C.L.

Secretarul General al Comunei Românești Jud. Iași, anunță publicul interesat și cetățenii comunei cu privire la introducerea pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local Românești, Proiectul de Hotărâre privind Aprobarea modificării prin acte adiționale a unor contracte de închiriere privind suprafețe de teren - pășune, din domeniul privat al UATC Românești

Data creare: 18-02-2022 12:51:26

Aprobarea Planului de acțiuni și lucrări de interes local pentru anul 2022

Secretarul General al Comunei Românești Jud. Iași, anunță publicul interesat și cetățenii comunei cu privire la Planul de acțiuni și lucrări de interes local ce se vor desfășura în anul 2022, cu beneficiarii de ajutor social, urmând a fi elaborat Proiectul de Hotărâre al Consiliului Local Românești, în baza Referatului de specialitate al compartimentului de asistență socială

Planul de lucrări de interes local pentru repartizarea orelor de muncă persoanelor beneficiare de ajutor social, aferent anului 2022

Data creare: 17-02-2022 14:33:12

Informare asupra proiectelor de acte administrative cu caracter normativ

Legea nr.52/2003
Privind transparența decizională în administrația publică
Anunțuri cu termenele depunerilor propunerilor, sugestiilor sau opiniilor cu privire la proiectele de hotărâri/dispoziții

Propuneri, sugestii sau opinii cu valoare de recomandare cu privire la proiectele de hotărâri supuse procesului de consultare publică (1)
Informarea cu privire la elaborarea Proiectelor de hotărâri cuprinse în proiectul ordinii de zi a ședinței C.L din data de 31.05.2021 (2)
Depunerea propunerilor, sugestiilor sau opiniilor cu valoare de recomandare cu privire la proiectele de hotărâri/dispoziții până la data de 16.06.2021 (3)
Propuneri, sugestii sau opinii cu valoare de recomandare cu privire la proiectele de hotărâri supuse procesului de consultare publică până la 02.07.2021 (4)
Depunerea propunerilor, sugestiilor sau opiniilor cu valoare de recomandare cu privire la proiectele de hotărâri (5)
Propuneri, sugestii sau opinii cu valoare de recomandare, cu privire la proiectele de hotărâri supuse procesului de consultare publică (6)
Propuneri, sugestii sau opinii cu valoare de recomandare, cu privire la proiectele de hotărâri supuse procesului de consultare publică (7)
Propuneri, sugestii sau opinii cu valoare de recomandare, cu privire la proiectele de hotărâri supuse procesului de consultare publică (8)
Propuneri, sugestii sau opinii cu valoare de recomandare, cu privire la proiectele de hotărâri supuse procesului de consultare publică (9)

Data creare: 29-04-2021 12:56:29

Primarul Comunei Românești, județul IașiBine ați venit pe site-ul oficial al Comunei Românești, jud Iași.

Anunț de la Asociația Regională a Serviciilor de Apă Canal Iași

Înștiințare privind protecția mediului cât și protecția utilizatorilor

Înștiințare APAVITAL